Na portalach ogłoszeniowych i w mediach społecznościowych znajdziemy mnóstwo ogłoszeń wynajmu nieruchomości.
Co powinno się znaleźć w atrakcyjnym ogłoszeniu wynajmu mieszkania pozwalającym właścicielowi szybko znaleźć odpowiednich najemców? Czy jest na to jakiś tajemny przepis?
Uważam, że wszystko można zrobić lepiej jeśli tylko wie się jak… Zaciekawiony? Z miłą chęcią podzielę się z Tobą moją wiedzą w tym temacie.

 

1.  NAGŁÓWEK w ogłoszeniu wynajmu mieszkania.

Podstawą atrakcyjnej oferty jest przykuwający oko NAGŁÓWEK.

Kluczem do sukcesu są angażujące treści a nie suche fakty. Od nagłówka niejednokrotnie zależy czy dane ogłoszenie zaciekawi czytającego czy też nie.

Napisz zatem w nagłówku coś niebanalnego i jednocześnie podkreślającego atuty nieruchomości.

Znajdź jeden główny walor nieruchomości i umieść go w tytule.

Dodaj w treści przynajmniej jeden przymiotnik określający jeden z walorów oferowanego mieszkania, który włączy emocje czytającego.

Nie koloryzuj, uczciwie opisz stan faktyczny. Przykładowo: “nowoczesne 2 pokojowe mieszkanie 5 minut od metra na modnym Mokotowie“.

Jedenaście słów, które wiele mówi o mieszkaniu.

2. Podział treści oraz słowa klucze w ogłoszeniu wynajmu mieszkania

Szukając ogłoszeń, które nas zainteresują wodzimy wzrokiem wyszukując słowa kluczy. Nie mamy czasu na czytanie wszystkiego.

Badania wskazują, że przyswajamy 1/5 czytanego tekstu a nasze oko“przelatuje“po linijkach szukając punktów zaczepienia, chwytliwych fraz zwłaszcza po lewej stronie tekstu: na początku zdań, w wyliczeniach, nagłówkach.

W internecie liczy się czas. To co zatem jest bardzo istotne to czytelny podział treści, wypunktowania, wyboldowania i akapity.

Przejrzysta i czytelnie zaprezentowana treść decyduje o sile przekazu i gwarantuje dużo szybsze znalezienie Najemcy.

Osoby poszukujące mieszkania na wynajem będą zdecydowanie zwracać uwagę na ogłoszenia napisane w sposób prosty, przejrzysty i czytelny.

Warto więc już w tytule i tzw. leadzie podać konkretne informacje dotyczące oferty.

Zalecam podział tekstu na akapity tematyczne wraz z wyróżnieniem graficznym najważniejszych treści np. poprzez wyróżnienie słów kluczy, wprowadzenie śródtytułów, wyliczeń czy punktorów.

Postaraj się aby każdy akapit (maksymalnie 5-zdaniowy) był dedykowany czemuś innemu. Możesz nawet nadać nagłówek każdemu akapitowi, wtedy czytelność oferty wzrośnie.

Odnieś się treścią do poniższych kwestii, ale pamiętaj, aby nie podawać jedynie suchych faktów technicznych tylko ubrać to wszystko w stonowane emocje, bo to one sprzedają pod
warunkiem, że nie towarzyszy im egzaltacja czy przesada. Nie nadużywaj wykrzykników czy caps lock`a.

 

3. O czym warto napisać i jak w ogłoszeniu wynajmu mieszkania. Lista.

1. powierzchni, ilości pokoi, piętrze, braku lub nie windy, podać dokładną lokalizację;

2. opisać rodzaj budynku, standard wykończenia, wyposażenie

3. podać układ pomieszczeń, ekspozycję (najlepiej do treści ogłoszenia dołączyć rzuty lub plan)

4. wyliczyć media, opłaty, kaucję

5. opisać rodzaj miejsca parkingowego

6. zaznaczyć czy posiada: balkon, taras, piwnicę, ogródek, komórkę lokatorską itp.

7. wymienić zalety nieruchomości- może jest to okolica, otoczenie, infrastruktura, komunikacja, widok z okien?

8. zdefiniować najemcę: podać informacje kogo i na jak długo szukamy, jaki rodzaj umowy chcemy zawrzeć

 

Twórz proste komunikaty wypowiadane bezpośrednio traktujące czytającego jak przyjaciela.

Mów językiem korzyści podkreślając słowami walory jakie towarzyszą ofercie. Może jest to komfortowa, pełna nowinek technologicznych przestrzeń warta swojej ceny?
Może korzyścią jest bezpieczna okolica pełna terenów rekreacyjnych gdzie w spokoju i zdala od zgiełku ulicznego i spalin można wychowywać dzieci będąc przy tym oddalonym zaledwie 15 minut jazdy samochodem od bezpośrednich atrakcji stolicy?

Na pewno znajdzie się coś co twoją ofertę wyróżnia spośród wielu i jest niezaprzeczalną korzyścią samą w sobie.

 

 

4. Akapity a grupa docelowa w ogłoszeniu wynajmu mieszkania.

W zależności od tego, jakiego Najemcy szukamy doradzam, aby skupić się w poszczególnych akapitach na kwestiach istotnych dla danej grupy docelowej.

Co jest przykładowo ważne dla biznesmenów a co dla studentów?

Dla biznesmenów ważny będzie standard wykończenia mieszkania, dostęp do dróg wyjazdowych z miasta, miejsce parkingowe.

Dla studentów: umeblowanie i wyposażenie mieszkania, lokalizacja niedaleko uczelni, bliskość metra czy też ogólnie dogodna komunikacja miejska.

Co jeśli trudno jest sprecyzować grupę docelową?

Jeśli nie masz swojej ulubionej grupy docelowej to zachęcam do napisania przynajmniej kilku treści ogłoszenia z różnymi nagłówkami dedykowanymi różnym grupom docelowym.
Sam sprawdź po ilości kliknięć i ilości wyświetleń treści ogłoszenia, które ogłoszenie wzbudza największe zainteresowanie.

 

5. Jak zakończyć treść ogłoszenia wynajmu mieszkania?

Pamiętaj, aby swoją ofertę wynajmu zakończyć zdaniem, które zaktywizuje czytelnika do bezpośredniego kontaktu z Tobą i sięgnięcia po telefon np.poprzez sformułowania typu:
“zadzwoń do mnie a chętnie udzielę ci wszelkich informacji dotyczących tego mieszkania“ lub“ z przyjemnością odpowiem na wszelkie Twoje pytania związane z tą ofertą“.

6. Ucz się od Oglądających!

Ja zawsze pytam też podczas pokazywania nieruchomości Oglądających co spowodowało, że postanowili wykonać do mnie telefon, umówić się na spotkanie i obejrzeć mieszkanie.

Warto dowiedzieć się co ich przyciągnęło. Ucz się od swoich przyszłych Najemców!

 

7. Wartość dobrych zdjęć w ogłoszeniu wynajmu mieszkania.

W internecie rządzi kultura obrazkowa. Zdjęcia nieruchomości są niejednokrotnie ważniejsze od samej treści ogłoszenia. Przyciąga nas to na co zwraca uwagę nasz zmysł wzroku.

Kombinacja świetnych, podkreślających atuty nieruchomości zdjęć w połączeniu z angażującą treścią samej oferty to duet idealny.

 

Jeśli zainteresował cię ten wpis to może chciałbyś dowiedzieć się jak urządzić mieszkanie pod wynajem, aby maksymalizować z niego zysk?